1954 yılında kurulan İTO Kilit, Türkiye’de sektörün önde gelen emniyet ve güvenlik ürünleri sağlayıcısı konumuna gelmiştir.  Düzce’de bulunan fabrikasında kapı hırdavatı, silindirler, asma kilitler, master anahtar sistemleri, kapı hidrolikleri ve panik çıkış kilitleri üretmektedir.

İTO Kilit, Ingersoll Rand Security Technologies (Güvenlik Teknolojileri) bünyesine dahil olmuştur.  Ingersoll Rand'in Güvenlik Teknolojileri Sektörü, ürünleri ve hizmetleri ile emniyetli, güvenli ve üretken ortamlar yaratan global bir liderdir. Bu sektörün önde gelen ürünleri elektronik ve biyometrik giriş kontrol sistemleri, zaman ve giriş kontrol, çalışanın zaman çizelgelemesi sistemleri, mekanik kilitler, taşınabilir güvenlik ürünleri, kapı hidrolikleri, acil çıkış kilitleri ve panik barlar, mimari hırdavat, çelik kapı ve kapı kasaları, ve tüm global güvenlik pazarı için diğer teknolojik ürünler ve hizmetleri içerir.

Düzce’de bulunan fabrika, Ingersoll Rand tarafından 2006 yılı başında “Mükemmel Üretim Merkezi” olarak seçilmiştir.  Düzce’de bulunan fabrika, Briton markalı mekanik kilitler, panik çıkış kilitleri ve kapı hidroliklerinin ana tedarikçisi olmuş ve İngiltere’yi ana ihracat pazarı olarak konulandırmıştır.  Fabrika, Avrupa’da bulunan diğer Ingersoll Rand Security Technologies markalarının da tedarik merkezi olarak çalışmaktadır.

Bugün dünyanın önde gelen güvenlik ürünleri ve çözümleri sağlayıcısı Allegion'un Ingersoll Rand'dan ayrılmasının ertesinde bağımsız, halka açık bir şirket olarak piyasaya çıkışını ilan etmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. 8.000 çalışanı ile Türkiye de dahil 120'den fazla ülkede ev ve işyerleri için mekanik ve elektronik güvenlik ürünleri ve çözümleri sunuyoruz.

İTO Kilit ürünleri Orta Doğu, Avrupa ve Balkanlar’daki birçok ülkeye ihraç edilmekte ve Türkiye’de çok önemli dağıtım kanallarında satılmaktadır.

Türkiye’deki satış yapısı; ülke çapına yayılmış bayi ağı, İstanbul, İç Anadolu, Akdeniz, Konya, İzmir, Doğu Anadolu ve Karadeniz ve Gaziantep bölgeleri ve bu bölgeler bazında yapılandırılmış bir satış ekibinden oluşmaktadır.